ÖVRIGT / Diverse / Skål 5064048
*
nr 506 4048
Skål
Krenit + 2 kokkärl Emaljerade Nacco Denmark (små nagg)
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 16:07:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 20:01:26
1
200 kr
27/1 18:56:22
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: krenit skål små nagg
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8232 Skål
på fot. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
-
8041 Skål på fot
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Maja, Orrefors, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:02
*
Skål
nr 506 4048
Skål
Krenit + 2 kokkärl Emaljerade Nacco Denmark (små nagg)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/1 20:01:26 | 1 | 200 kr |
| 27/1 18:56:22 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: krenit skål små nagg
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33 -
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8232 Skål
på fot. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09 -
8041 Skål på fot
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Maja, Orrefors, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:02




