MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stol 15763235

nr 1576 3235

Børge Mogensen

(1914-1972), Danmark

Stol,

Kondition: slitage, skador,Ren Obj

Børge Mogensen, född 1914, död 1972, dansk möbelformgivare.

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

måndag 6 november 2023
kl 19:01:40

Børge Mogensen

Läs mer om Børge Mogensen
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.