Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9502078



*

nr 950 2078


ETCHING

signerad Schmitterlöv, 1945, 51/200, Stockholm, subject: 23x33 cm,


signerad Schmitterlöv, 1945, 51/200, Stockholmsmotiv, motivet: 23x33 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday Mars 23 2015
at 18:46:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/3 16:33:43 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr