KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12212019
*
nr 1221 2019
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Fiskare. Signerad, daterad 1928. Olja på pannå, 24x19 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 20:23:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 18:01:25
1
1.500 kr
3/12 20:18:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
nr 1221 2019
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Fiskare. Signerad, daterad 1928. Olja på pannå, 24x19 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 18:01:25 | 1 | 1.500 kr |
| 3/12 20:18:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



