KONST / Litografier / Litografiskt tryck 14145394
*
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:20:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 18:44:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 18:44:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



