![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14401008
*
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:32:05
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
*
Lennart Segerstråle
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45