KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12665068

nr 1266 5068

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Oljemålning, Båthus i källvik. Loftahammar, signerad. Olja på duk, 42x54 cm

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 29 juli 2019
kl 18:51:39

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius