ART / Oil paintings / Oil painting 12213617
nr 1221 3617
Frans Timén
(1883-1968), Sverige
Frans Timén (1883-1968), Sweden. Watercourse, signed. Oil on canvas, 66x56 cm,
OIL PAINTING, Vattendrag, signerad. Olja på duk, 66x56 cm
Frans Timén, born 1883, dead 1968, Swedish painter.
600
SEK 300
Monday December 3 2018
at 18:45:22
100 kr
250 kr