![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824557
*
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:07:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 13:15:52
1
100 kr
27/2 20:54:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Prins
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Läs mer om Hans Prins
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans prins olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Hans Prins
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Läs mer om Hans Prins
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 13:15:52 | 1 | 100 kr |
27/2 20:54:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Prins
Hans Prins, svensk mÃ¥lare och tecknare född utanför Leksand 1908.Läs mer om Hans Prins
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans prins olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19