Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastell 5348194



*

nr 534 8194


Pastell

Lenght: ()


signerad, Gamla stan, 33x26


Estimate:

100

Sold:

SEK 550

Auction date:

Monday August 4 2008
at 17:01:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/8 13:04:27 1      150 kr
1/8 18:07:45 2      200 kr
3/8 13:45:20 1      250 kr
3/8 23:37:48 3      300 kr
4/8 16:26:06 1      350 kr
4/8 16:50:38 4      500 kr
4/8 16:55:15 1      500 kr
4/8 16:56:06 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gamla stan pastell stockholmsmotiv vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr