KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769472

nr 1576 9472

Henning Hougaard

(1922-1995), Danmark

Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), vintermotiv med Orrar. Signerad. Olja på duk, 49x75 cm, yttermått inklusive ram: 68x93 cm

Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 6 november 2023
kl 19:45:06

Henning Hougaard

Läs mer om Henning Hougaard