KONST / Litografier / Färglitografi 14444325
nr 1444 4325
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, daterad 1977, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 27x37, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 januari 2022
kl 19:36:36
21/1 20:07:24
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg