KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8493207

nr 849 3207

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Blandteknik, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), motiv från Frösö, signerad, motivets mått: 28x34

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 30 september 2013
kl 18:25:32

30/9 12:16:32 1      Vinnande bud

Primus Mortimer Pettersson

Läs mer om Primus Mortimer Pettersson