KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624265
*
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:32:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 19:11:26
1
500 kr
25/4 19:23:44
2
1.100 kr
25/4 19:24:30
1
Vinnande bud
25/4 19:25:45
3
1.700 kr
25/4 19:25:45
1
1.800 kr (Budbetjänt)
25/4 19:26:06
3
2.000 kr
25/4 19:26:06
1
2.200 kr (Budbetjänt)
25/4 19:27:30
3
2.400 kr
25/4 19:27:30
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gata gerhard nordström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gerhard Nordström
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 19:11:26 | 1 | 500 kr |
| 25/4 19:23:44 | 2 | 1.100 kr |
| 25/4 19:24:30 | 1 | Vinnande bud |
| 25/4 19:25:45 | 3 | 1.700 kr |
| 25/4 19:25:45 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 25/4 19:26:06 | 3 | 2.000 kr |
| 25/4 19:26:06 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 25/4 19:27:30 | 3 | 2.400 kr |
| 25/4 19:27:30 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1925 i Lund.Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gata gerhard nordström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



