KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13071173
*
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 21:02:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 14:27:47
1
300 kr
17/2 17:07:32
2
450 kr
17/2 20:54:12
3
500 kr
17/2 20:55:03
4
600 kr
17/2 20:56:12
3
700 kr
17/2 20:57:11
5
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 14:27:47 | 1 | 300 kr |
17/2 17:07:32 | 2 | 450 kr |
17/2 20:54:12 | 3 | 500 kr |
17/2 20:55:03 | 4 | 600 kr |
17/2 20:56:12 | 3 | 700 kr |
17/2 20:57:11 | 5 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17