MÖBLER / Bord / Sybord 15904093

nr 1590 4093

Sybord

Nyrokoko, mahogny, pelarfot. Bredd: 45 cm, djup: 37 cm, höjd: 53 cm

Kondition: slitage, skador, spricka/ sprickor, fanérbortfall

måndag 15 januari 2024
kl 20:47:04

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.