GLASS & CERAMICS / Art Glass / Bowl 17354050

nr 1735 4050

Olle Brozén

(f. 1963), Sverige

Kostsa Boda, Olle Brozén (b. 1963), Sweden. Numrerad 7347007, limiterad upplaga 12/50. Signed. Diameter: 30 cm, height: 14 cm,

BOWL, Kosta Boda, Numrerad 7347007, limiterad upplaga 12/50. Signerad. Diameter: 30 cm. Höjd: 14 cm

Olle Brozén, Swedish designer and glass artist, born 1963 .

700

SEK 350

Monday October 27 2025
at 19:01:34

21/10 17:48:04 1      300 kr
26/10 16:36:35 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Olle Brozén

Read more about Olle Brozén
Kosta Boda Glasbruk
Kosta är Sveriges äldsta glasbruk, grundat 1742.