ART / Etchings etc / Color etchings 12983334

nr 1298 3334

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 'Elementära former'. Mapp med 3 färgetsningar. Signerad 150-upplaga. Haskel 150 -152. Sheet: 52x60 cm,

COLOR ETCHINGS, "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad 150-upplaga. Haskel 150 -152. Bladets mått: 52x60 cm

Yes

3000

SEK 2000

Monday December 16 2019
at 20:52:01

11/12 22:27:05 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Pär Gunnar Thelander

Read more about Pär Gunnar Thelander