KONST / Litografier / Färglitografi 15124037

nr 1512 4037

Roland Kempe

(1907-1991), Sverige

Signerad, numrerad 94/150. Färglitografi, bildmått: 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x63 cm

Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 december 2022
kl 20:37:43

19/12 15:50:27 1      Vinnande bud

Roland Kempe

Läs mer om Roland Kempe