KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 16197308
nr 1619 7308
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Gouache, Signerad, "Gunilla på balkongen", Paris, 1947,38x33 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:39:17
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson
Gouache