KONST / Litografier / Färglitografi 8681653
*
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 20:00:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 21:42:35
1
Vinnande bud
6/1 18:56:56
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 21:42:35 | 1 | Vinnande bud |
6/1 18:56:56 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08