ART / Oil paintings / Oil painting 16251007
nr 1625 1007
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Einar Nerman (1888-1983), Sweden. "Gammal dam". Signed. Oil on canvas, 48x61 cm, outer dimensions including frame: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69,
OIL PAINTING, "Gammal dam". Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69
Withdrawn
Einar Nerman
Read more about Einar Nerman