Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 17475182



*

nr 1747 5182


Kaj Beckman

(1913-2002), Sverige


2 pcs, Kaj Beckman (1913-2002), Sweden. Signed, outer dimensions including frame: 70x54 ca,


INDIAN INK DRAWING, 2 st, Kaj Beckman (1913-2002), Sverige, Signerad, yttermått inklusive ram: 70x54 ca


Kaj Beckman, Swedish painter, born 1913, dead 2002.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday December 8 2025
at 20:39:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/12 09:31:27 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Kaj Beckman

Kaj Beckman, Swedish painter, born 1913, dead 2002.

Read more about Kaj Beckman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kaj beckman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr