KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 10844635
nr 1084 4635
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Blyertsteckning, Einar Jolin (1890-1976), 'Lagge' (Einar Lagrelius), Sign 1924, bladets mått: 35x25. Proveniens Einar Jolin
Kondition: slitage
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 januari 2017
kl 20:44:58
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr