ART / Oil paintings / Oil painting 14872056
nr 1487 2056
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Ellen Wängberg (1903-1989), Sweden. 'Tegnérlunden tidig vår'. Signed, dated 1977. Oil on canvas, 54x65 cm,
OIL PAINTING, "Tegnérlunden tidig vår". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Ellen Wängberg, Swedish painter born 1903, dead 1989.
Withdrawn
Monday August 22 2022
at 19:27:11
Aug 22
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Read more about Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Read more about Ellen Wängberg