ART / Oil paintings / Oil painting 17298049
nr 1729 8049
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Gösta Nyberg (b. 1913), Sweden. "Gråväder mot Öregrund". Signed. Oil on canvas, 37x84 cm, outer dimensions including frame: 43x88 cm,
OIL PAINTING, "Gråväder mot Öregrund". Signerad. Olja på duk, 37x84 cm, yttermått inklusive ram: 43x88 cm
Gösta Nyberg, born 1913, Swedish painter.
600
Monday October 6 2025
at 20:57:28