ART / Lithographs / Litograph 8548265
nr 854 8265
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Stig Lindberg (1916-1982), 'Snövit', ett ansikte som är hälften man, hälften kvinna, sheet: 28x21 cm, signed: ”Stig L -80”, litterature: Eronn, Gisela, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Prisma 2003, sid 164,
LITOGRAPH (F), Stig Lindberg (1916-1982), 'Snövit', ett ansikte som är hälften man, hälften kvinna, Bladets mått: 28x21 cm, signerad: ”Stig L -80”, litteratur: Eronn, Gisela, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Prisma 2003, sid 164
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
1500
SEK 1200
Monday October 21 2013
at 19:09:29
500 kr
600 kr
700 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.100 kr
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg