Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Photograph 14204149



*

nr 1420 4149


PHOTOGRAPH

Gunnar Forssell, efter Zorn, Swedish Midsummer Dance, stämpelsignerad. Image dimensions: 28x20, outer dimensions including frame: 38x32,


Gunnar Forssell, efter Zorn, Midsommardans, stämpelsignerad. Bildmått: 28x20, yttermått inklusive ram: 38x32 cm


Estimate:

300

Auction date:

Monday September 27 2021
at 18:40:01


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders zorn fotografi gunnar forssell midsommardans stämpelsignerad svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer vattenfärg zorn
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr