FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 15111030
nr 1511 1030
ARMCHAIR
'Antilope', Hans Olsen, Viskadalens Möbler, Kinna, 1960s. Stomme av riopalisander, sits i canvas. Lös sittplymå, armlän av läder. Brännstämplad, senare armlän och canvas.
"Antilope", Hans Olsen, Viskadalens Möbler, Kinna, 1960-tal. Stomme av riopalisander (CITEStillstånd medföljer), sits i canvas. Lös sittplymå, armlän av läder. Brännstämplad
Condition: senare armlän och canvas
8000
SEK 4000
Monday December 12 2022
at 18:42:36
10/12 15:40:58
- Klassiska
Dec 12
Klassiska
Read more about Klassiska