Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 7843658



*

nr 784 3658


Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige


+ graphite drawing, Reinhold Ljunggren (1920-2006), signed, 16x14 + 14x9,


INDIAN INK DRAWING (F), + blyerts, Reinhold Ljunggren (1920-2006), signerade, 16x14 + 14x9


Reinhold Ljunggren, born 1920, dead 2006, Swedish painter and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday October 22 2012
at 18:14:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/10 10:14:43 1      100 kr
20/10 21:53:52 2      Vinnande bud
22/10 18:05:41 2      justering av budtak



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Reinhold Ljunggren

Reinhold Ljunggren, born 1920, dead 2006, Swedish painter and graphic artist.

Read more about Reinhold Ljunggren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr