ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5875031
*
nr 587 5031
Spegel
Empirestil, höjd: 52
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2009
kl 18:03:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 22:55:10
1
150 kr
6/6 09:56:53
2
150 kr
6/6 09:57:18
2
200 kr
6/6 14:25:59
3
300 kr
6/6 17:18:35
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
nr 587 5031
Spegel
Empirestil, höjd: 52
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/6 22:55:10 | 1 | 150 kr |
| 6/6 09:56:53 | 2 | 150 kr |
| 6/6 09:57:18 | 2 | 200 kr |
| 6/6 14:25:59 | 3 | 300 kr |
| 6/6 17:18:35 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



