Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8692319



*

nr 869 2319


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Evy Låås (1923-1999), flowers, signed. sheet: 44x51, unframed.


WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), blommor, signerad. bladets mått: 44x51


Condition: oramade

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 13 2014
at 19:29:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/1 17:37:40 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor evy låås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr