KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 15228021
nr 1522 8021
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsningar, 3 st, Troll. Signerade, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:31:12
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius