ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12141350
*
nr 1214 1350
Spegel
bronserad, nyrokoko. Höjd: 117 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 18:42:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 09:28:35
1
300 kr
25/10 18:08:58
2
350 kr
26/10 19:03:32
3
400 kr
29/10 10:38:17
4
450 kr
29/10 12:34:28
2
500 kr
29/10 18:37:45
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 1214 1350
Spegel
bronserad, nyrokoko. Höjd: 117 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 09:28:35 | 1 | 300 kr |
| 25/10 18:08:58 | 2 | 350 kr |
| 26/10 19:03:32 | 3 | 400 kr |
| 29/10 10:38:17 | 4 | 450 kr |
| 29/10 12:34:28 | 2 | 500 kr |
| 29/10 18:37:45 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



