KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13273424
nr 1327 3424
Peter Nagel
(f. 1941), Tyskland
Färgetsning, "Postsack". Signerad, numrerad 68/100, daterad -1970. Oramat löst blad, bladets mått: 76x57 cm
Peter Nagel, tysk målare född i Kiel 1941.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 maj 2020
kl 20:48:44
17/5 08:37:58