![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14413405
*
nr 1441 3405
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/290, yttermått inklusive ram: 94x61 cm
Kondition: skadat glas
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:32:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 14:45:10
1
300 kr
8/1 09:28:11
2
350 kr
9/1 07:06:36
3
400 kr
10/1 13:14:33
4
500 kr
10/1 18:12:30
3
500 kr
10/1 18:12:30
4
500 kr (Budbetjänt)
10/1 19:25:46
3
600 kr
10/1 19:27:36
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Harald Lyth
Kondition: skadat glas
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1441 3405
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/290, yttermått inklusive ram: 94x61 cm
Kondition: skadat glas
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 14:45:10 | 1 | 300 kr |
8/1 09:28:11 | 2 | 350 kr |
9/1 07:06:36 | 3 | 400 kr |
10/1 13:14:33 | 4 | 500 kr |
10/1 18:12:30 | 3 | 500 kr |
10/1 18:12:30 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
10/1 19:25:46 | 3 | 600 kr |
10/1 19:27:36 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16