KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15033012
nr 1503 3012
Inge Schiöler
(1908-1971), Sverige
Blandteknik, Signerad. Bildmått: ca 16x11 cm, yttermått inklusive ram: 39x32 cm
Kondition: skadad passertout, saknar glas, skadad ram
Inge Schiöler, bildkonstnär född 1908 i Strömstad, död 1971 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:54:09
19/11 08:48:35
Inge Schiöler
Läs mer om Inge Schiöler