KONST / Litografier / Färglitografi 9783065
nr 978 3065
Henri Matisse
(1869-1954), Frankrike
Färglitografi, Henri Matisse (1869-1954), 284/300, motivet: 21 x 16, monogramsignerad
Henri Matisse, fransk konstnär född 1869, död 1954.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
10.500 kr
måndag 31 augusti 2015
kl 19:25:15
7.000 kr
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
10.000 kr
9.000 kr
9.200 kr (Budbetjänt)
10.000 kr
10.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
31 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska