Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8064378



*

nr 806 4378


Nathan Gutman

(1914-1990)


Natan Gutner, par med gitarr, signed, 35x46,


MIXED MEDIA, Nathan Gutman , par med gitarr, signerad, 35x46


Estimate:

300

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday February 4 2013
at 20:06:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/2 19:18:36 1      100 kr
4/2 17:19:39 2      Vinnande bud
4/2 19:57:53 3      200 kr
4/2 20:01:20 1      300 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nathan gutman par med gitarr vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr