KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052158
nr 1405 2158
Alice Kvist
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, "Cassis fiskarhamn vid medelhavet". Signerad, daterad -56. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Alice Kvist, svensk bildkonstnär på Blidö 1906.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:30:26
21/6 20:24:39
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer