ART / Oil paintings / Oil painting 14052158

nr 1405 2158

Alice Kvist

(f. 1906), Sverige

Alice Kvist (b. 1906), Sweden. "Cassis fiskarhamn vid medelhavet". Signed, dated -56. Oil on canvas, 33x41 cm, outer dimensions including frame: 45x53 cm,

OIL PAINTING, "Cassis fiskarhamn vid medelhavet". Signerad, daterad -56. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

Alice Kvist, Swedish painter på Blidö 1906.

Yes

SEK 300

Monday June 21 2021
at 20:30:26

21/6 20:24:39 1      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Jun 21

Kvinnliga konstnärer

Read more about Kvinnliga konstnärer

  • Artist/Designer

Alice Kvist

Read more about Alice Kvist