ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2255310
*
nr 225 5310
Spegel
Oval, slipad, H.127
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 21:37:51
1
150 kr
23/3 12:18:15
2
250 kr
24/3 08:20:13
3
250 kr
24/3 08:20:50
3
300 kr
24/3 10:52:17
4
600 kr
24/3 12:23:00
5
1.000 kr
24/3 15:51:55
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval slipad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 225 5310
Spegel
Oval, slipad, H.127
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 mars 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 21:37:51 | 1 | 150 kr |
| 23/3 12:18:15 | 2 | 250 kr |
| 24/3 08:20:13 | 3 | 250 kr |
| 24/3 08:20:50 | 3 | 300 kr |
| 24/3 10:52:17 | 4 | 600 kr |
| 24/3 12:23:00 | 5 | 1.000 kr |
| 24/3 15:51:55 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval slipad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



