Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10827012



*

nr 1082 7012


Maria Björklund

(f. 1953), Sverige


Maria Björklund (b. 1953), 'Camille', signerad 2009, 92/180, sheet: 49x39,


ETCHING, Maria Björklund (f. 1953), 'Camille', signerad 2009, 92/180, bladets mått: 49x39


Maria Björklund, Swedish painter, born 1953.

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 9 2017
at 18:33:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/1 00:47:37 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Maria Björklund

Maria Björklund, Swedish painter, born 1953.

Read more about Maria Björklund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik maria björklund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr