KONST / Litografier / Färglitografi 13429058
nr 1342 9058
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografi, "Åkertistel & Bålgeting". Signerad, numrerad 90/260, daterad 1983. Motivet: 36x31 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:15:13
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg