KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487277

nr 1248 7277

Sven Linderoth

(1859-1934), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1915, Skärgård. Olja på duk, 48x85

Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 15 april 2019
kl 18:35:09

Sven Linderoth

Läs mer om Sven Linderoth