![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6171498
*
nr 617 1498
Spegel
Med konsolbord, Nyrokokostil, höjd: 167 & 70
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 17:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 20:38:21
1
1.800 kr
15/12 15:41:32
2
2.000 kr
15/12 15:42:15
2
2.000 kr
19/12 16:02:40
2
2.200 kr
20/12 15:02:30
3
2.500 kr
21/12 00:46:17
4
Vinnande bud
21/12 16:44:20
5
2.700 kr
21/12 16:49:29
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 617 1498
Spegel
Med konsolbord, Nyrokokostil, höjd: 167 & 70
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 20:38:21 | 1 | 1.800 kr |
15/12 15:41:32 | 2 | 2.000 kr |
15/12 15:42:15 | 2 | 2.000 kr |
19/12 16:02:40 | 2 | 2.200 kr |
20/12 15:02:30 | 3 | 2.500 kr |
21/12 00:46:17 | 4 | Vinnande bud |
21/12 16:44:20 | 5 | 2.700 kr |
21/12 16:49:29 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53