KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 9599757
*
nr 959 9757
Väggskulptur
Bernard Bloch, Keramik, längd: 53 cm, höjd: 40 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 19:53:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 00:58:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard bloch keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
*
Väggskulptur
nr 959 9757
Väggskulptur
Bernard Bloch, Keramik, längd: 53 cm, höjd: 40 cm
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 00:58:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard bloch keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55



