KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13363031

nr 1336 3031

Ewald Dahlskog

(1894-1950), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1916, kvinnoporträtt. Olja på duk, 61x44 cm

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:26:28

29/6 20:21:28 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 jun

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ewald Dahlskog

Läs mer om Ewald Dahlskog