Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastell 5591291



*

nr 559 1291


Pastell

Lenght: ()


Monogramsignerad T B (Toumas von Boehm) 54x38


Estimate:

100

Sold:

SEK 850

Auction date:

Monday December 22 2008
at 19:58:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/12 22:01:43 1      400 kr
22/12 17:37:10 2      300 kr
22/12 17:37:28 2      600 kr
22/12 19:19:47 1      500 kr
22/12 19:21:31 1      650 kr
22/12 19:53:01 3      800 kr
22/12 19:53:12 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell toumas von boehm vattenfärg
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr