KONST / Litografier / Färglitografi 9917118
*
nr 991 7118
Max Book
(f. 1953)
Färglitografi, Max Book (f. 1953), figurer, 172/250, signerad, -90, motivet: 48x68
Max Book, svensk bildkonstnär född 1953.
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 19:00:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 20:03:17
1
100 kr
27/10 22:14:59
2
250 kr
1/11 19:14:51
3
200 kr
1/11 19:14:51
2
250 kr (Budbetjänt)
2/11 16:32:49
2
350 kr
2/11 18:46:32
3
Vinnande bud
2/11 18:47:29
2
450 kr
2/11 18:47:29
3
500 kr (Budbetjänt)
2/11 18:55:10
4
900 kr
2/11 18:55:10
3
1.000 kr (Budbetjänt)
2/11 18:55:29
4
1.100 kr
2/11 18:55:29
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max book
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Max Book
Max Book, svensk bildkonstnär född 1953.
Läs om budbetjänten
nr 991 7118
Max Book
(f. 1953)
Färglitografi, Max Book (f. 1953), figurer, 172/250, signerad, -90, motivet: 48x68
Max Book, svensk bildkonstnär född 1953.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 20:03:17 | 1 | 100 kr |
27/10 22:14:59 | 2 | 250 kr |
1/11 19:14:51 | 3 | 200 kr |
1/11 19:14:51 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/11 16:32:49 | 2 | 350 kr |
2/11 18:46:32 | 3 | Vinnande bud |
2/11 18:47:29 | 2 | 450 kr |
2/11 18:47:29 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
2/11 18:55:10 | 4 | 900 kr |
2/11 18:55:10 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
2/11 18:55:29 | 4 | 1.100 kr |
2/11 18:55:29 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max book
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09