Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8962303



*

nr 896 2303


Josef Kowner

(1895-1967), Sverige


Josef Kowner, still life, signed. 1947, 47x38,


WATERCOLOUR (F), Josef Kowner, Stilleben, signerad. 1947, 47x38


Josef Kowner, Russian-Swedish painter and draughtsman born in Kiev 1895, dead 1967.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday May 26 2014
at 18:51:19



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Josef Kowner

Josef Kowner, Russian-Swedish painter and draughtsman born in Kiev 1895, dead 1967.

Read more about Josef Kowner
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller josef kowner stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr